Schody kamienne Wewnętrzne - Schody ażurowe na konstrukcji stalowej

Schody kamienne układane na konstrukcji stalowej

Schody kamienne układane na konstrukcji stalowej są rzadziej stosowane niż tradycyjne schody lane z betonu ale coraz częściej wybierane przez klientów ze względu na ich zalety. Schody te są alternatywą dla monolitycznej ciężkiej konstrukcji schodów betonowych.

Ich niewątpliwą zaletą jest wrażenie lekkości. Najczęściej wybierane są do wnętrz pomieszczeń w nowoczesnym stylu, gdzie idealnie komponują się z kamieniem, betonem strukturalnym i szkłem.

Do minusów należy konieczność współpraca kamieniarza i wykonawcy konstrukcji stalowe już od etapu projektowania. Należy ustalić obciążenia, rozpiętość stopnic, grubość kamienia, zabezpieczenia kamienia przed pęknięciem, mocowanie stopnic. Czasami w naszej praktyce spotykamy się z sytuacją, w której konstrukcja została wykonana bez konsultacji z kamieniarzem, co skutkowało przeróbkami i niepotrzebnymi kosztami.

Do zalet należy ażurowa konstrukcja, która powoduje, że schody, choć z kamienia sprawiają wrażenie lekkich, idealnie komponujących się z wnętrzem. Dobrze przemyślana konstrukcja stalowa może spowodować, że kamienne stopnice stwarzają pozory unoszenia się w powietrzu.

Do atutów tych schodów należy zaliczyć również cenę. W przeciwieństwie do schodów klasycznych z betonu na wykonanie schodów kamiennych na konstrukcji stalowej zużywa się mniej kamienia naturalnego, co powoduje niższą cenę. Przy mniejszej liczbie m2 można pokusić się o zastosowanie droższego, bardziej ekskluzywnego kamienia.

Dodatkowo styl schodów kamiennych ażurowych pasują do nowoczesnego wnętrza. Połączenie kamienia, stali, szkła i betonu strukturalnego to idealna kompozycja.

Podsumowując: schody kamienne na konstrukcji stalowej sprawiają wrażenie lekkich. Cena jest niższa od schodów tradycyjnych. W czasie ich wykonana zalecane są konsultacje między kamieniarzem a wykonawcą konstrukcji stalowej.

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszego doświadczenia

Napisz do nas

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Kamieniarstwo Dziubek Arkadiusz" z siedzibą w 43-330 Bielsko-Biała ul. Karpacka 141. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 


pozycjonowanie stron bielsko