Schody kamienne Wewnętrzne - Schody proste jednobiegowe

 

Schody betonowe są najczęściej wybieranymi schodami. Alternatywą są schody na konstrukcji stalowej, o czym również można przeczytać na naszej stronie.

Schody kamienne na betonie można układać w środku, jak i na zewnątrz. Jeżeli chcą Państwo mieć schody na zewnątrz przez długie lata, to najlepszym kamieniem będzie granit. Natomiast do środka jest zdecydowanie większy wybór, można zastosować: granit, marmur, konglomerat marmurowy lub konglomerat kwarcowy, czyli kwarcogranit.

Przy oklejaniu kamiennych schodów betonowych należy pamiętać o trzech rzeczach: wymiarowaniu, klejeniu oraz o warunkach atmosferycznych.

Jeżeli chodzi o wymiarowanie, to im lepszy pomiar, tym mniej problemów na etapie montażu. Z naszego doświadczenia wynika, że osiem na dziesięć schodów są źle wymierzone. Jeżeli zatrudnią Państwo dobrego kamieniarza, taki błąd można uratować i przerobić. Zmieniając wymiary okładzin kamiennych większość nieprawidłowości popełnionych wcześniej można poprawić.

Gdy chodzi o klejenie, należy wybrać specjalny klej do kamienia naturalnego, który powinien być biały oraz elastyczny.

Jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne, to nie kleimy kamienia przy niskich temperaturach z powodu możliwości utraty właściwości klejących. Jak również nie robimy tego w czasie dużego słońca, ponieważ nagrzany granit będzie się odparzać - klej nie przyklei się do kamienia.

Podsumowując: schody kamienne na betonie to zwarta, trwała, monolityczna konstrukcja. Dobrze wykonane będą służyły przez dziesięciolecia. Źle zaprojektowane lub wylane będą generowały dodatkowe koszty podczas ich przerobienia i naprawy. Na zewnątrz oklejamy je tylko granitem, do wewnątrz mamy pełną paletę kamieni naturalnych i sztucznych.

 

 

 

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszego doświadczenia

Napisz do nas

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Kamieniarstwo Dziubek Arkadiusz" z siedzibą w 43-330 Bielsko-Biała ul. Karpacka 141. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 


pozycjonowanie stron bielsko