Schody kamienne Wewnętrzne - Schody zabiegowe

Cechą charakterystyczną schodów zabiegowych są stopnice, które na zakrętach mają kształt trapezu lub trójkąta.

Jeżeli chcemy, aby domowa klatka schodowa zajmowała mniej miejsca, wybieramy właśnie schody zabiegowe. Klasyczna, prosta klatka schodowa zabiera dużo większą powierzchnię, co może być problematyczne w przypadku domów lub mieszkań o małym metrażu. Jest to jeden z największych plusów tego rozwiązania. Dodatkowo schody te są bardzo efektowne. Wprowadzają ciekawą, niesymetryczną strukturę do pomieszczenia w przeciwieństwie do schodów klasycznych.

Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, musimy wybrać odpowiedniego fachowca, co może rodzić problemy. Już na etapie projektowania mogą powstać błędy np. trójkątne stopnice na zakrętach mogą mieć złą szerokość. Często zdarza się, że projektant źle wymierzy stopnie, w takim przypadku powstaje problem ze zbyt wąskimi stopnicami, co powoduje problem z poruszaniem się po takich schodach. Na etapie konstrukcyjnym, czyli szalowania pod beton lub spawania konstrukcji stalowej mogą powstać pomyłki z obliczeniami.

Z perspektywy kamieniarza przygotowanie i montaż schodów zabiegowych z kamienia też może być obarczony błędami. Najważniejszą kwestią jest wykonanie prawidłowych pomiarów lub szablonów dla każdego stopnia osobno. Trzeba pamiętać, że właściwie każdy stopień zabiegowy to inna figura geometryczna o innych wymiarach.

Podsumowując: schody zabiegowe są bardzo efektowne i robią duże wrażenie, szczególnie gdy są to schody kamienne. Jednak są trudne do wykonania, więc na każdym etapie potrzebny jest dobry fachowiec.

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszego doświadczenia

Napisz do nas

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Kamieniarstwo Dziubek Arkadiusz" z siedzibą w 43-330 Bielsko-Biała ul. Karpacka 141. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 


pozycjonowanie stron bielsko