Schody kamienne Zewnętrzne - Schody proste jednobiegowe

Stopnice i podstopnice są układane na istniejących już schodach betonowych. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie w Polsce.

Z perspektywy kamieniarza schody betonowe okłada się elementami z kamienia np. granitem lub marmurem. Z perspektywy stolarza takie schody okłada się drzewem. Schody kamienne na betonie to bardzo trwała monolityczna konstrukcja, która dobrze wykonana będzie służyć mieszkańcom przez dziesięciolecia. Takie schody są właściwie bezobsługowe, budujemy je raz i już nigdy nie wracamy do tematu. Czego nie można powiedzieć o schodach betonowych oklejonych płatkami ceramicznymi, z którymi przez cały okres użytkowania są problemy.

Mała uwaga z doświadczenia - w czasie projektowania i szalowania schodów z betonu trzeba wziąć pod uwagę grubość kamienia. Po przyklejeniu elementów kamiennych wymiar schodów ulegnie zmianie, schody podniosą się od 2 cm nawet do 6 cm. Bez uwzględnienia tego zjawiska przy wykonaniu schodów betonowych można mieć duże problemy na późniejszych etapach wykończenia pomieszczeń.

Ze względu na cenę, od dziesięcioleci do okładania schodów z betonu używano lastrika (taraca), a kamień naturalny na schody był rzadkością. Jednak obecnie lastriko zostało wyparte przez granit i marmur, materiały te stały się bardziej atrakcyjne właśnie ze względu na przystępną cenę.

Podsumowując

Jeżeli chcemy być zadowoleni z naszych schodów wykonanych z betonu najlepszym rozwiązaniem jest okleić je kamieniem. Będą to schody bardzo trwałe, efektowne, ale przede wszystkim bezproblemowe.

 

Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszego doświadczenia

Napisz do nas

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Kamieniarstwo Dziubek Arkadiusz" z siedzibą w 43-330 Bielsko-Biała ul. Karpacka 141. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 


pozycjonowanie stron bielsko